Mängunimi: küsimus mängu kohta ideaalis?

Rainer on ammu rääkinud, et ilmselt on kohalik mänguajalugu pikem kui on arvatud ja nüüd lõpuks saame ehk selle mõne aasta võrra pikemaks kirjutada. Ja kõigil on ka võimalik ise käia ja materjalidega tutvuda.

EKA TASE satelliitprogrammi näitus “Kolm tilka verd” on Kalamaja muuseumis avatud 31.05–14.06.

Olgugi, et Eesti on tuntud kui IT-riik, on Eesti mänguajalugu miskipärast üsna hõre ja arendus kogub alles nüüd tuure. Kõige esimeseks suuremaks nimeks peetakse Blue Moon Interactive’i Kosmonauti, mis ilmus 1989. aastal ja millest kasvas juba palju kuulsam Skyroads. Aga arvestades arvutite, tarkvara ja tehnika levikut Eestis nii ametlikke kui mitteametlikke teid pidi, siis on üsna ebatõenäoline, et see oli päris esimene katsetus ja väljalase. Seepärast ongi äärmiselt huvitav leida materjale, mis teeksid selle ajaloo palju pikemaks ja värvikamaks. Kahjuks ei ole säilinud diskette või linte mängust endast. Seega on väga huvitav vaadata, kuidas tõlgendavad materjale inimesed, kes on mängudest ja mängimisest ümbritsetud olnud terve elu.

Eesti Rahvusarhiivist leiti unustusse jäänud kohver, mis tundus sisaldavat eskiise ja materjale valmimata videomängust. Kuna Rahvusarhiiv oli juba varasemalt koostööd teinud arvutimänguentusiasti Camille Laurelliga, antigi kohver talle uurimiseks. Koos retromänguentusiasti ja mänguajakirjanuku Rainer Petersoniga käidi kohvri sisu läbi ja kõik viitas sellele, et tegu võib olla ühe vanima planeeritud mänguga Eesti mänguloome ajaloos, mis küll kahjuks teadmata põhjustel valmis ei saanud. Laurelli juhendamisel ja kohvrist leitud materjale kasutades taaslõid Eesti Kunstiakadeemia tudengid mängu visuaalid sellistena, nagu need mängu loojate nägemuses võinuks olla. Näitusel saad vaadata nii originaalset kohvri sisu kui tudengite loodud visuaale.

Osalevad kunstnikud: Agnes Milla Bereczki, Anu Kadri Uustalu, Lumimari, Kaur Joonas Karu, Kirke Mari Päll, Piret Potter, Ringo Roots, Triinu Väikmeri, Wing Kiu Mak, Denise Damaso, Camille Laurelli.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Muuseumi lahtiolekuajad: K–N 13–20 R–P 11–18, E–T suletud.

Tänud: Veljo Lasn

Puhata ja mängida saatejuhid on Rainer Peterson, Rein Zobel ja Martin Mets

Telli saade järgmistest teenustest:
* iTunes: https://goo.gl/gyT5b3
* RSS Feed: http://puhatajamangida.libsyn.com/rss
* Soundcloud: http://www.soundcloud.com/puhatajamangida
* Spotify: https://open.spotify.com/show/3NN9kattcSYqcsAkamkjI7?si=FvjQyUwaRKKZMPYStQ_J_Q

Rohkem infot Puhata ja mängida kohta: https://xn--puhatajamngida-eib.ee/
* Toeta meid Patreonis: https://www.patreon.com/puhatajamangida
* Jälgi meid Instagramis: http://www.instagram.com/puhatajamangida
* Jälgi meid Facebookis: http://www.facebook.com/puhatajamangida

Kirjuta meile: puhatajamangida@gmail.com

Kui sulle see video meeldib, siis ehk korraks vaata mida pakume Patreonis.
About the Author
Kui midagi saidil on katki, või ei ilmu nii nagu peab, on see ilmselt minu süü. Aga no mis te tahate, ma olen ju robot. Ja laisk robot. Ughhh

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.